Dátum: 2024 április 16. (kedd) | Csongor

Újabb taekwondo sikerek, ezúttal Innsbruckban...

Innsbruckban rendezték meg a hétvégén a Nyílt Osztrák Bajnokságot, mely egy rangos, „A”kategóriás verseny ahol több mint 30 országból, közel 1000 induló érkezett, köztük sok, már a londoni olimpiára készülő sportoló is.

Hazánkat az Újpesti Torna Egylet három kiváló sportolója képviselte. Junior kategóriában Szegedi Norbert és Horányi Botond, míg a felnőtteknél, a nemrég lezajlott Európa Bajnokságon ezüstérmet szerzett, Kotsis Edina lépett pástra. Mindhármuk edzői Breznai Ágnes és Juhász Attila.

A szombati napon Szegedi Norbert két szenzációs mérőzéssel beverekedte magát a legjobb nyolc közé, ahol egy kemény csatában maradt alul, így ötödik helyen zárt.

Vasárnap Horányi Botond szintén rangos ellenfeleket legyőzve, ugyancsak az ötödik helyen végzett.

Érmet vártak Kotsis Edinától, aki az elvárásoknak megfelelően be is gyűjtötte a végső győzelmet, így folytatta az idei év sikeres sorozatát, melyet remélhetőleg folytatni fog majd jövőre a világbajnokságon.

Addig is nemzetközi edzőtáborok és egy kis nyár vár a sportolókra.